Jelle Hekman verkenner in gemeente Woudenberg

Jelle Hekman gaat aan de slag als verkenner voor de gemeente Woudenberg. Als verkenner leidt hij de gesprekken met alle politieke partijen voor een nieuw gemeentebestuur voor de komende vier jaar. Na de gesprekken volgt er een verslag met zijn bevindingen. Voor de verkenning wordt een periode van een week genomen. De partijen hebben de voorkeur dat de verkenner zijn bevindingen presenteert aansluitend aan de openbare installatievergadering van 1 april 2026. 

De partijen hebben de heer Hekman benaderd om als verkenner de gesprekken te voeren. Hij is een ervaren bestuurder en heeft veel ervaring binnen gemeenten. Zo is hij wethouder in Amersfoort geweest en griffier in Emmen en Stichtse Vecht.

Hij verkent de mogelijkheden die partijen zien om een stabiele meerderheidscoalitie te vormen met een zo breed mogelijk draagvlak. Het doel is om een stabiel college te vormen voor de komende vier jaar, dat gericht is op samenwerking.

Meneer Hekman zegt: “Ik ben zeer verheugd dat ik de prettige buurgemeente Woudenberg mag ondersteunen als verkenner. In de komende dagen ga ik met alle partijen open en constructieve gesprekken voeren. Gezamenlijk verkennen we de mogelijkheden voor de vorming van een stabiele meerderheidscoalitie en we starten met een verkenning voor een mogelijke samenwerking tussen GemeenteBelangen Woudenberg (GBW) en Staatkundig Gereformeerde Partij  (SGP)."

Gesprekken, verslag en vervolg
Op basis van deze gesprekken maakt de verkenner de balans op en bepaalt hij of vervolggesprekken nodig zijn of dat hij kan overgaan tot het opstellen van een verslag. In dit verslag staan zijn bevindingen en wordt de haalbaarheid en de optie(s) voor een stabiele meerderheidscoalitie weergegeven.

Voor de verkenning wordt een periode van een week genomen. De partijen hebben de voorkeur dat de verkenner zijn bevindingen presenteert aansluitend aan de openbare installatievergadering op woensdag 1 april 2026. 

Na de verkenningsfase volgt de formatie. In deze fase werken de beoogde coalitiepartijen aan een coalitieakkoord en wordt een voordracht gedaan voor wethouders. De verwachting is dat het coalitieakkoord eind mei wordt besproken in de raad. Ook vindt dan de benoeming van de wethouders plaats.